Slatkaristika feat. 2Bona - Dijamanti [Official Video]

Share
HTML-code
 • Published: 28 February 2019
 • BUY ON:
  itunes.apple.com/album/id/1455273765

  Music Video by Slatkaristika & 2Bona performing "Dijamanti"
  Produced by Inovativa Group 2019

  Follow Slatkaristika
  instagram.com/iamslatkaristika
  facebook.com/SlatkaristikaOfficial

  Follow 2Bona
  instagram.com/dvabona
  facebook.com/2bonaofficial

  Performers: Slatkaristika & 2Bona
  Music: Marko Marinkovic-Slatkaristika
  Lyrics: Marko Marinkovic-Slatkaristika, Antonio Stojanovski, Mario Jelic
  Arrangement: Ivan Jovanov - Iwayo & Mario Jelic Kun
  Mix & Mastering: Ivan Jovanov - Iwayo
  Video: God Eye Production
  Dron: Tomislav Zivkovic

  Special Thanks: Hotel Dolce Internacional

  (c) ALL RIGHTS RESERVED Inovativa Group

  For bookings: 00 389 70 340 499
  For bookings in Bulgaria: 00359882211411
  Facing The Sun Copyright Management
 • Entertainment Entertainment

Comments • 2 403

 • Slatkaristika Official
  Slatkaristika Official  4 months back

  Slatkaristika feat. 2Bona - Dijamanti

  Lyrics:

  Рефрен:
  Каменот на рака да си сигурна,
  време ко на лента ни поминува,
  не ти треба злато ти си златник,
  полни чанти само дија дија ДИЈАМАНТИ...

  Slatkaristika:
  Строфа 1:
  Прекини (x3) да ми се љутиш,
  дали ти мислиш јас дека сум мисир и ти ќе ме дупиш.
  Додека пијам и вијам у ноти на Guantanamera,
  тешки наркотици како да најдам как да намера?
  Тука нема шанса, или ако сакаш апс (ОК),
  this madafuckun bitch call the fucking police, ouu shit.
  (God damn)
  Џабе ни (x3) сто адвокати (100, 100),
  ако не платиш од овде бе брат ми, ни бог не те вади(БоЖе мој).
  Попополека додома ме чека момојата драга,
  за неа дишам за неа живеам за неа крадам.
  Ница, Ибица, Париз, Кан и Монте Карло, влегувам ладно (Bonjour Marco),
  I’m a madafuckin god брат, млад заебан и храбар,
  чекај time out, сѐ правам за да, филмот си го возам во Maybah.
  Куќа деца дијаманти чувај ми чувај те молам,
  маж ти брзо ќе се врати љубави љубави моја.

  Рефрен:
  Каменот на рака да си сигурна,
  време ко на лента ни поминува,
  не ти треба злато ти си златник,
  полни чанти само дија дија ДИЈАМАНТИ...

  2Bona - Кун:
  Строфа 2:
  Имам една маана, земам, а незнам да дадам
  дијаманти, за тебе у оган ја влагам.
  Само момент, ye палиме гасиме сме ye ye,
  сѐ е у ред ye имам за после и пред ye ye,
  само момент ye, срцево ми чука као бамбам.
  Малава у банда има црн тен ко Уганда со белата танга е иста као панда.
  Rasta-farai, секогаш high само гас дај дај.
  Сите мои фетиши ги знае, ја сум добра причина за утре да се кае.

  2Bona - Тони:
  Прекини (x3) да ми се лутиш ти стално,
  Камен на рака ти биди ми дамау кревет diablo.
  For enemy enemy ye ние да бидеме Pablo.
  Сите очи у нас ye.
  Со мојот gang иам flex ya, секад сме у тренд,
  ние сме leks иам slang вие зборете на net.
  Пун гас на булевар,
  full house, a клубот наш.
  Да створам за неа сум гад,
  Се губам со неа во мрак.

  Рефрен:
  Каменот на рака да си сигурна,
  време ко на лента ни поминува,
  не ти треба злато ти си златник,
  полни чанти само дија дија ДИЈАМАНТИ...

 • Blagoj Danilovski
  Blagoj Danilovski  2 hours back

  Slatkar kuro da mi go lapas

  • mitkot dimitnew
   mitkot dimitnew  11 hours back

   Браво 👍

   • Sanja Markovska
    Sanja Markovska  20 hours back

    🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥈🥉🏅🎖️🏆🎫🎟️🎼🎵

    • astle luj laj zatdb
     astle luj laj zatdb  22 hours back

     Brvo pozdrv of cell virce

     • emoji_ girl
      emoji_ girl  1 days back

      from the uk
      this is amazing

      • blagojka nicevska
       blagojka nicevska  2 days back

       Ima malku ne ubavi zborovi na angliski

       • Veliki Mali
        Veliki Mali  2 days back

        Ja mislio da su ovi Dijamanti band 😀

        • Dimitar Petrov
         Dimitar Petrov  2 days back

         Евала Сладкар!!!
         Здраве от София!
         Cheers!

         • aDaM Demiroski
          aDaM Demiroski  3 days back

          pa paa najj dobriii na balkanov posebnooo Mk :D ;) ... !!

          • D1ppY
           D1ppY  3 days back

           nice

           • 321 123
            321 123  4 days back

            vreme ko na lenta ni pominuva

            • sergejkitanoski lazesergej

             ова песна е најдпбрата песна браво👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏💚💗💗💗💗💗💛💜💘💝💞💟💓💕💖

             • Sinisa Nikolov
              Sinisa Nikolov  5 days back

              Vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvusuuwuueuw8ieieueh3ududjxp
              Ueheu              Jeheuehue Jeheuehue 😂💪🤳💪😉😉😉😉😉😎🤣🤣😉😉🛀💪hhxydhfhfufuf

              • FOX PRO
               FOX PRO  5 days back

               bravo brat snimaj uste hajaksi 2 bona

               • Natasa Lubarovska
                Natasa Lubarovska  5 days back

                Moze eden

                • Ana Vasileva
                 Ana Vasileva  6 days back

                 ❤❤❤❤🥰🥰🥰😘😘😘😍😍😍

                 • Pewedipei Trpcevski
                  Pewedipei Trpcevski  6 days back

                  I pomina modata😂😂

                  • Jovana Gjorgieva
                   Jovana Gjorgieva  7 days back

                   12 06 2019

                   • Sara Cvetanoska
                    Sara Cvetanoska  7 days back

                    Od kade ste

                    • Katerina Sekulovska
                     Katerina Sekulovska  1 weeks back

                     Pesnava e mnogu ubava sto moram na den sto pati da ja slusnam i nosto vo skolo ja peeme

                     • Rubba Dukky
                      Rubba Dukky  1 weeks back

                      Telefonot mi zakoci za da nemozam da ja smenam pesnata

                      • Slavica Todorovska
                       Slavica Todorovska  1 weeks back

                       mnogu ubava pesna

                       • Jasmin Alilovic
                        Jasmin Alilovic  1 weeks back

                        Sakam da pejam so vas

                        • Marija Todorovska
                         Marija Todorovska  1 weeks back

                         Mnogu ubava pesna

                         • Gjorgji DIMITROVSKI
                          Gjorgji DIMITROVSKI  1 weeks back

                          Najaki ate nemam zborove dodavi na koncert da ima ka na urban records 1000000ooo00000000000 sub ce stava

                          • Sinisa Nikolov
                           Sinisa Nikolov  1 weeks back

                           😎😎😎😎

                           • Melisa Melissa
                            Melisa Melissa  1 weeks back

                            The best😘😍😘

                            • Dankata Pro 100
                             Dankata Pro 100  2 weeks back

                             BEST OF THE BEST

                             • Boyan Grigorow
                              Boyan Grigorow  2 weeks back

                              2Bona толкова брутално влизат , че направоооооо TOP TOP TOP OF THE TOP !

                              • FRIFAER DAMJAN FRIFAER.

                               Logout Lyca Malaika

                               • Esra Surbani
                                Esra Surbani  2 weeks back

                                ❤😍💟💙💝💞

                                • Hejeiehhehe Nejsibssbhsjs

                                 Uba eeee

                                 • inox creative
                                  inox creative  2 weeks back

                                  najubava pesna na celiot svet

                                  • Kostadin Gamer
                                   Kostadin Gamer  2 weeks back

                                   Pesnava hit celi skolo ja slusame

                                   • Ognjen Avramovic
                                    Ognjen Avramovic  2 weeks back

                                    serbia rusija braca

                                    • Aleksandar Stojanov
                                     Aleksandar Stojanov  2 weeks back

                                     Bravo😘😘😘😍😍😍

                                     • Gano Gani
                                      Gano Gani  2 weeks back

                                      Naj dobri 2 bona

                                      • Sinisa Nikolov
                                       Sinisa Nikolov  2 weeks back

                                       Vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvydudyr7rigueur r8r8r7riu17d62tetsvx1tydyyydyrftsce€%[email protected]%@/@^@[email protected]%@[email protected][email protected]@_^@^@[email protected]^@^^$^#_$&$^^$&=&=&&=&&=&&÷&#^$^&$^&&$&$&"&€×&#£#0×*-^@&&&€2_^#^^^^^×^&*^×^×€×7×&$^&'hshhdjhhshyxyyqyge
                                       Ushsgqhsvd                                       [email protected]%#[email protected]_1€1aUsusususuudhdjvvcvzvgdyd

                                       • Ивелин Илчев

                                        Поздрави от България ! Много добро !

                                        • Ana Toys
                                         Ana Toys  2 weeks back

                                         Najaka pesna

                                         • Sinisa Nikolov
                                          Sinisa Nikolov  3 weeks back

                                          Yeueje
                                          Ddudhdudd                                          Didjdjeje
                                          Keieieiejej3j4jbhbbvvvvvvvjj3j3u3u3h3&×&#$$$$$$_×^#€÷£/₩#(#¥#^@%+$^@&×&=£3£isjebdhrbe

                                          • Sinisa Nikolov
                                           Sinisa Nikolov  3 weeks back

                                           Hehejrir

                                           • Sinisa Nikolov
                                            Sinisa Nikolov  3 weeks back

                                            🕴🤳🤳🤳💬💬👔👔

                                            • Yonko Nachev
                                             Yonko Nachev  3 weeks back

                                             Аве почти нищо не разбирам на сладкаристика, обаче много зарибява докато пее, много кефи, 2 бона малко ми се струва неможе ше ли да е два милиона😃?

                                             • Sinisa Nikolov
                                              Sinisa Nikolov  3 weeks back

                                              Yd7eheye

                                              • Sinisa Nikolov
                                               Sinisa Nikolov  3 weeks back

                                               😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😉😉😉

                                               • Stefan Gamer
                                                Stefan Gamer  3 weeks back

                                                jeaaaa