Slatkaristika feat. Tasko - Maradona [Official Video]

Share
HTML-code
 • Published: 15 April 2019
 • BUY ON:
  itunes.apple.com/album/id/1459904850
  open.spotify.com/track/2OwRkABUZe7yQDxdComPL7?si=YO6qo3LASluHdy29w_4SOw

  Music Video by Slatkaristika feat.Tasko performing "Maradona"
  Produced by Inovativa Group 2019

  Follow Slatkaristika
  facebook.com/SlatkaristikaOfficial/
  instagram.com/iamslatkaristika/

  Follow Tasko
  instagram.com/tasko.ur/

  Performers: Slatkaristika feat. Tasko
  Music: Marko Marinkovic-Slatkaristika
  Lyrics: Marko Marinkovic-Slatkaristika, Tasko
  Arrangement: Ivan Jovanov
  Mix & Mastering: Ivan Jovanov - Iwayo
  Screenwrite: Tomislav S.T
  Camera:Gordan Bozinovski & Tomislav Zivkovic
  Dron & Postproduction: Tomislav Zivkovic
  Video: God Eye Production

  Special Thanks:
  CIRCLE
  AДСДП - Скопје
  Ѓорѓи Галетановски - ЗОО Скопје
  Autoplace RR

  (c) ALL RIGHTS RESERVED Inovativa Group
  For bookings: 0038970340499
  For bookings in Bulgaria: 00359882211411
  Facing The Sun Copyright Management

  Lyrics:

  Строфа 1
  Slatkaristika:

  Живот некад е ко зима, а некад е пак топол како дом, до до дом, дом, дом.
  Во очекувана тишина он те изненадува со Boom, Bo Bo Boom, Boom, Boom!
  Ваков-таков ти не бираш, од горе братот ти сервира.
  Роден во вукојебина, тука проблемот се решава со јеби га.
  What the fuck, what the fuck, дал да идам навака или натака,
  судбината ти тропа на вратата, мило јас сум дома, Marado, Maradona.

  Рефрен:
  Животот е Marado, Marado Maradona.
  Овој живот е ко Mara, Marado, Marado, Maradona.
  Денес си врв, утре си дно,
  Marado, Maradona.
  Трчаме по пари како Marado, Marado, Maradona.

  Строфа 2
  Slatkaristika
  Wine for me baby, baby wine for me, дај да бидеме екипа да сме најдобри.
  Ја би седнал и со просјак, џабе, џабе пари ако во душа си клошар.
  Лоша ситуација бадијала им пееш,
  ПИЉАРОТ вози BMW, интелектот оди пеш уште.
  Живеам во вукојебина, тука проблемот се решава со јеби га.
  WTF, WTF, дал да идам навака или натака, с
  судбината ти тропа на вратата ненадејно ко бомба, Marado, Maradona.

  Рефрен:
  Животот е Marado, Marado, Maradona.
  Овој живот е ко Mara, Marado, Marado, Maradona.
  Денес си врв, утре си дно,
  Marado, Maradona.
  Трчаме по пари како Marado,
  Marado, Maradona.

  Строфа 3
  Таско:
  Само што земав залет, идев со глава у ѕид сега ми дојде памет.
  Овде тој што е до тебе, по тебе гаѓа со камен.
  Различно гледаме кога стомакот ни е празен.
  Овде изгубен е мирот, лебот тешко го земам, но го делам со тимот.
  Овде тато ако има, главен му е синот.
  Овде се’ се решава со "Братче тоа ти е, живот".
  Ќе направам се’ што ветив мама,
  за да живееш ти ко на сон.
  Овој живот е ко мара, маратон, имаш родено ШАМПИОН!

  Рефрен:
  Животот е Marado, Marado, Maradona.
  Овој живот е ко Mara, Marado, Marado, Maradona.
  Денес си врв, утре си дно,
  Marado, Maradona.
  Трчаме по пари како Marado,
  Marado, Maradona.

  (c) ALL RIGHTS RESERVED Inovativa Group
  For bookings: 00 389 70 340 499
  For bookings in Bulgaria: 00359882211411
  Facing The Sun Copyright Management
 • Entertainment Entertainment

Comments • 1 328

 • pro gamer 123
  pro gamer 123  15 hours back

  Tasko

  • pro gamer 123
   pro gamer 123  21 hours back

   Bom bom

   • Mia Arsova
    Mia Arsova  22 hours back

    Top top top bravo caruuuuu 👍👍👍👍

    • Zlate Cvetkovski
     Zlate Cvetkovski  2 days back

     сТакларистика будЗало xD

     • Gano Gani
      Gano Gani  3 days back

      hah gejjjj

      • ItsMihail
       ItsMihail  3 days back

       Da pravea pesna za Pele

       • Typical Hacker TH
        Typical Hacker TH  3 days back

        "denes si vrv utre si crv" top pesna samo vaka prodolzete

        • sefora dzipi
         sefora dzipi  3 days back

         ♥️♥️

         • Gavrilo Princip
          Gavrilo Princip  5 days back

          Text realnost Balkana 😐😞

          • iva tp
           iva tp  5 days back

           Mnogu ubava pesna i mnogu ubavo peete

           • Jennifer Dimitrova
            Jennifer Dimitrova  5 days back

            Поздрав от България🇧🇬🇧🇬🇧🇬

            • Riki Gjorgiev
             Riki Gjorgiev  6 days back

             Марадона е најајиот фудбалер во овој свет

             • Mihaela Jovanovska
              Mihaela Jovanovska  6 days back

              💜💜💜💜💜

              • Leogames leogames
               Leogames leogames  6 days back

               Kaj Zivejs?

              • Super DeX Brawl Stars
               Super DeX Brawl Stars  6 days back

               Koga ke dojdete vo bogdanci ?

               • Dragica Nikolova
                Dragica Nikolova  6 days back

                Kkkkķkkkoolooooòo
                0l

                • Anastasija Ljoseska
                 Anastasija Ljoseska  7 days back

                 Bravo

                 • ivan majarov
                  ivan majarov  7 days back

                  много е добар Марко

                  • Please Don't Bother
                   Please Don't Bother  7 days back

                   👍👍👌👏👍👌👏👍👌👏👍

                  • Nora Murtezani
                   Nora Murtezani  7 days back

                   TEKS

                   • leo petrovski
                    leo petrovski  1 weeks back

                    Gomna he pesma

                    • Marija Todorovska
                     Marija Todorovska  1 weeks back

                     ubava pesna

                     • 321 123
                      321 123  1 weeks back

                      nekad e pak topol kako do do dom dom dom

                      • Martin Panovski
                       Martin Panovski  1 weeks back

                       Go znae nekoj producent tag-ot?

                       • badboys team
                        badboys team  1 weeks back

                        Tekst

                        Zivot e nekad ko zima
                        Dali Stvarno si mislese

                        • Marina Dimovska
                         Marina Dimovska  1 weeks back

                         Подобра песна немам видено

                        • Break Free fire
                         Break Free fire  1 weeks back

                         I don't know Macedonian but good song

                         • viktorija kosevska
                          viktorija kosevska  1 weeks back

                          Bravo deteeee

                          • Memet Memet
                           Memet Memet  1 weeks back

                           Prodilzi taka slatkaristika😊😊😊😊😊💜💜💛💚💗💘💝💞👍👍👍👍💕💕😁😁😁😁😁💓💖💙❤💙❤💙❤💖💕💖💕💓💜💛💚💗💘💘💘💘💘💘💘💞💞💝💞💟💟💟💟💟💟💟💟

                           • Galina Hristova
                            Galina Hristova  1 weeks back

                            🇧🇬🇧🇬🇧🇬❤️❤️❤️

                            • Nikola Trajanov
                             Nikola Trajanov  2 weeks back

                             MACEDONIA FOREVER .... 🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰

                             • ЗаБаВеН СмЯх

                              България обича Македония! 🇧🇬❤️🇲🇰
                              Любимите ми държави 🇲🇰🇧🇬😍

                              • Горан Јакимовски

                               Najdobri

                               • Macxko macko
                                Macxko macko  2 weeks back

                                Pateticno 🙃

                                • Boris Trpe
                                 Boris Trpe  2 weeks back

                                 To e to se se resava bratce toa e zivot ke ti kaze neznam ti da ti go raznamm

                                 • raiko georgiev
                                  raiko georgiev  2 weeks back

                                  Поздрав от България🇧🇬🇧🇬🇲🇰🇲🇰

                                  • twins trencevi
                                   twins trencevi  2 weeks back

                                   Bravo

                                   • Poibrenski Wr15
                                    Poibrenski Wr15  2 weeks back

                                    🇧🇬🇲🇰

                                    • Sophie T
                                     Sophie T  2 weeks back

                                     Najlosi ste 👎

                                     • Oliver Markovski
                                      Oliver Markovski  2 weeks back

                                      ЖИВОТ НАКАД Е КО ЗИМА НЕПАК ЕПА ТОПОЛ КАКО ДОМДОДОДОМДОМДОМ ВО НЕОЧЕКУВАНА ТИШИНА ОН ТЕ ИЗНЕНАДУВА СО БОМБОБОБОМБООМБОМ ВАКОВ ТАКОВ ТИ НЕБИРАШ ОЗЗГОРА БРАТОТ ТИ СЕРВИРА РОДЕН ВО ВУКОЈЕБИНА ТУКА ПРОБЛЕМОТ СЕ РЕШАВА СО ЈЕБИГА ФВАТ ТА ФАК ФВАТ ТА ФАК ДАЛ ДА ИДАМ НАВАКА ИЛИ НАТАКА СУТБИНАТА ТИ ПРОПАДНА ВРАТАТА МИЛО ЈАС СУМ ДОМА МАРАДО МАРАДОНА

                                      • Antonija Sekulovska
                                       Antonija Sekulovska  2 weeks back

                                       Marabon

                                       • Antonija Sekulovska
                                        Antonija Sekulovska  2 weeks back

                                        Oooo fa ekipa

                                        • Antonija Sekulovska
                                         Antonija Sekulovska  2 weeks back

                                         Mi se svigas za maz

                                        • Мартин Георгиев

                                         Поздрав от България братя 🇧🇬🇧🇬🇲🇰🇲🇰

                                         • Risto Gorgiev
                                          Risto Gorgiev  2 weeks back

                                          1 добра е 2 знае фудбал 3 марадонаааааааааааааа

                                          • Nora Murtezani
                                           Nora Murtezani  2 weeks back

                                           Bravo maradona maradona🤩🤩🤩😘😘😘😍😍😍🙂🙂🙂☺☺☺😘😘😘🤩🤩🤩😍😍😍☺☺☺🙂🙂

                                           • Marko Samardžija
                                            Marko Samardžija  2 weeks back

                                            POZZ IZ SRBIJE😊😊😊

                                            • Teodor king
                                             Teodor king  2 weeks back

                                             🇦🇨🇦🇩🇦🇪🇦🇫🇦🇬🇦🇮🇦🇱🇦🇲🇦🇴🇦🇶🇦🇷🇦🇸🇦🇹🇦🇺🇦🇼🇦🇽🇦🇿🇧🇦🇧🇧🇧🇩🇧🇪🇧🇫🇧🇬🇧🇭🇧🇮🇧🇯🇧🇲🇧🇳🇧🇴🇧🇷🇧🇸🇧🇹🇧🇻🇧🇼🇧🇾🇧🇿🇨🇦🇨🇨🇨🇩🇨🇫🇨🇬🇨🇭🇨🇮🇨🇰🇨🇱🇨🇲🇨🇳🇨🇴🇨🇵🇨🇷🇨🇺🇨🇻🇨🇼🇨🇽🇨🇾🇨🇿🇩🇪🇩🇯🇩🇰🇩🇲🇩🇴🇩🇿🇪🇨🇪🇪🇪🇬🇪🇷🇪🇸🇪🇹🇪🇺🇫🇮🇫🇯🇫🇲🇫🇴🇫🇷🇬🇦🇬🇧🇬🇩🇬🇪🇬🇬🇬🇭🇬🇮🇬🇱🇬🇲🇬🇳🇬🇶🇬🇷🇬🇹🇬🇺🇬🇼🇬🇾🇭🇰🇭🇲🇭🇳🇭🇷🇭🇹🇭🇺🇮🇨🇮🇩🇮🇪🇮🇱🇮🇲🇮🇳🇮🇴🇮🇶🇮🇷🇮🇸🇮🇹🇯🇪🇯🇲🇯🇴🇯🇵🇰🇪🇰🇬🇰🇭🇰🇮🇰🇲🇰🇳🇰🇵🇰🇷🇰🇼🇰🇾🇰🇿🇱🇦🇱🇧🇱🇨🇱🇮🇱🇰🇱🇷🇱🇸🇱🇹🇱🇺🇱🇻🇱🇾🇲🇦🇲🇨🇲🇩🇲🇪🇲🇬🇲🇭🇲🇰🇲🇱🇲🇲🇲🇳🇲🇴🇲🇵🇲🇷🇲🇸🇲🇹🇲🇺🇲🇻🇲🇼🇲🇽🇲🇾🇲🇿🇳🇦🇳🇪🇳🇫🇳🇬🇳🇮🇳🇱🇳🇴🇳🇵🇳🇷🇳🇺🇳🇿🇴🇲🇵🇦🇵🇪🇵🇫🇵🇬🇵🇭🇵🇰🇵🇱🇵🇳🇵🇷🇵🇸🇵🇹🇵🇼🇵🇾🇶🇦🇷🇴🇷🇸🇷🇺🇷🇼🇸🇦🇸🇧🇸🇨🇸🇩🇸🇪🇸🇬🇸🇭🇸🇮🇸🇯🇸🇰🇸🇱🇸🇲🇸🇳🇸🇴🇸🇷🇸🇸🇸🇹🇸🇻🇸🇽🇸🇾🇸🇿🇹🇦🇹🇨🇹🇩🇹🇬🇹🇭🇹🇯🇹🇰🇹🇱🇹🇲🇹🇳🇹🇴🇹🇷🇹🇹🇹🇻🇹🇼🇹🇿🇺🇦🇺🇬🇺🇲🇺🇳🇺🇸🇺🇾🇺🇿🇻🇦🇻🇨🇻🇪🇻🇬🇻🇮🇻🇳🇻🇺🇼🇸🇾🇪🇿🇦🇿🇲🇿🇼🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 KOJ JA NAJDE MAKEDONIJA NEKA STAVI LIKE NA KOMENTAROT